חדשות ספורט נכים

גביע העולם בחתירה בפולין

נבחרת ישראל בחתירה סיימה במקום השלישי בתחרויות גביע העולם שנערכו בפוזנן פולין. צוות סירת הרביעייה חצה את קו הגמר של 2.000 המטרים בזמן של 7:30.23 דקות, וזכה במדליית הארד. חתרו: שי-לי מזרחי, ברק חצור, אחיה קליין, וסימונה גורן, בהנחיית ההגאית לאה סאס. הצוות מתאמן לסירוגין באגם גבירטה שבאיטליה ובמרכז דניאל לחתירה בנחל הירקון. מורן סמואל, המדליסטית מריו, הייתה אמורה גם היא להתחרות, אך נאלצה לוותר לטובת טיפול בפציעה במרפק, בתקווה להגיע בשיא היכולת לאליפות העולם בארה"ב בסוף ספטמבר. כתב: אברהם תשובה

ROWING WORLD CUP POZNAN - Photo by DETLEV SEYB

אירוע גמר אליפות ישראל בבוצ'יה

בגמר אליפות ישראל בבוצ'יה שנערך אמש, זכה במקום הראשון נדב לוי לאחר שניצח את האלוף היוצא דני כהן סולל במשחק שהיווה שחזור של הגמר משנה שעברה. בקטגוריית הזוגות ניצחו נדב לוי ומשה חיים את הצמד החיפאי מוריס מוצפי ורפי חנן ובקטגוריה הקבוצתית ניצחו שחקני איל"ן חיפה: יואב דהן, בת אל ברייטמן הכהן, אימן מסאלחה ואמג׳ד זידאני בהדרכת המאמנת אורנה וויסבך, את שחקני איל"ן ר"ג בהדרכת איציק אזולאי שגם שיחק, יחד עם רינה אשכנזי ואורית קלנר. אורית קלנר העפילה גם לגמר היחידים בקטגוריית הנכות הגבוהה, שם נוצחה ע"י משה חיים במשחק צמוד להפליא. תודה רבה לשחקנים, לצוות המקצועי ולכלל העוסקים במלאכה.

נבחרת הכדור שער הפראלימפית של ישראל, שהשיגה מדלית ארד בטורניר בינלאומי שנערך בשבוע שעבר בשבדיה, חזרה בתחילת השבוע עם מדלית ארד נוספת מטורניר בין לאומי שנערך בליטא. במשחק על מדלית הארד, גברו נשות הנבחרת על נבחרת יפן בתוצאה: 1:3. מאמן הנבחרת הינו אריאל פוארטה. כזכור מונה הנבחרת שש נשים צעירות מאוד, כולן עיוורות או לקויות ראיה. המשחק מתנהל כשהן מכוסות עיניים, כדי שרמת העיוורון תהיה זהה אצל כולן. בתחילת חודש יולי יצאו נבחרות העתודה לאליפות העולם עד גיל 19 שתתקיים בהונגריה. בהצלחה!
נבחרת ישראל בכדור שער.

קוואד ראגבי: קבוצת איל"ן הרצליה זכתה הערב (רביעי) בגביע המדינה בראגבי בכיסאות גלגלים. במשחק הגמר שנערך באולם מרכז הספורט לנכים של איל"ן ברמת גן, גברה איל"ן הרצליה על אילן רמת גן בתוצאה:37- 43 והניפה את גביע המדינה.  הרבו להבקיע: להרצליה שלומי ספיבק 17 שערים ושיר תרזה עם 15, בשורות ר"ג בלט מוטי צדקיהו שהבקיע 25 שערים! שלומי ספיבק שהנו גם עוזר מאמן הקבוצה המנצחת אמר בסיום: "אני מודה לשחקנים על המאמץ, הזמן וההשקעה ומעריך אותם על המלחמה".

גמר גביע. צילום דותן דורון.

LOGO

ישראל בגמר אליפות העולם בטניס בכסאות גלגלים. קישור לכתבה בYNET

LOGO

ברכות מעומק הלב לקבוצת הכדורסל בכסאות גלגלים של מרכז הספורט, על הזכייה בתואר הכפול: מחזיקת הגביע ואלופת המדינה!

ארתור חסון, השחקן הצעיר ביותר בסגל (14.5)

LOGO

קבוצת הכדורסל של מרכז הספורט שלנו זכתה בפעם השלישית ברציפות בגביע המדינה לאחר שגברה בתוצאה 57-49 על קבוצת בית הלוחם חיפה. איל"ן ר"ג תתמודד מול קבוצת בית הלוחם חיפה גם על תואר אלופת ישראלל במסגרת סדרת משחקי הטוב מחמש שיחלו בשבוע הבא. תודה רבה לכל השחקנים ולצוות המקצועי.

LOGO

קהל רב וביניהם ח"כ קרין אלהרר, ראש העיר ר"ג, ראשי עמותת אילן, הספורטאית הפראלימפית ענבל פיזרו והזמר דיויד ברוזה כיבדו בנוכחותם את האירוע השנתי של חלוקת מלגות הצטיינות לספורטאי אילן מרמת גן וחיפהה שנערך היום (א) בשעה 16:00 במרכז הספורט. האירוע נושא את שמם של משפחות סבה וברוזה, קרובי משפחתוו של הזמר דיוויד ברוזה, שנמנו על מייסדי מרכז הספורט שלנו. ברוזה עצמו הופיע בלקט משיריו ביחד עם הזמרת הצעירה מאיה לנדר (18) שהנה חברת מרכז הספורט מגיל ארבע וחצי. כתב: אברהם תשובה